Ephrata Lodge No. 665 - Free & Accepted Masons of Pennsylvania
29-31 West Main Street - Ephrata, PA.
"The Brotherhood of man under the Fatherhood of God"

~LINKS~

Tribute to the Past Masters
of Ephrata Lodge No. 665

* = Deceased Past Master

1910-11 1912
Walter W. Moyer* Harry H. Singer*
1913 1914
Joseph T. Evans* Frank E. Engle*
1915 1916
Harry R. Mohler* Clayton E. Hinkle*
1917 1918
H. Wilson Zwally* Henry Walter*
1919 1920
Walter R. Goodman* Peter R. Shirk*
1921 1922
Ira J. Keith* Warren K. Fry*
1923 1924 1925
Paul G. Murray* Paul R. Root* Elias E. Leisey*
1926 1927 1928
Clayton K. Grant* Jacob H. Mumma* George M. Brehm*
1929 1930 1931
Charles S. Althouse* William M. Crouse* A. Earl Weaver*
1932 1933 1934
William A. Morrow* Weidler E. Burkholder* Leroy D. Wolf*
1935 1936 1937
Elmer W. Binkley* George C. Weaver* H. Evans Sloat*
1938 1939 1940
Isaac Weinhold, Jr.* Ralph A. Lesher* Galen M. Frankhouser*
1941 1942 1943
Hayden B. Brubaker* Aldus E. Sheaffer* William S. Bixler*
1944 1945 1946
Irwin S. Messner* Robert N. Frankenfield* Irwin D. Hatt*
1947 1948 1949
Harold E. Drybread* Ernest J. Stewart* M. Hummer Snader*
1950 1951 1952
Robert J. Hamilton* Augustus H. Deibler* George P. Steinmetz*
1953 1954 1955
Paul B. Good* Henry A. Koehler* John H. Moyer*
1956 1957 1958
Donald S. Weaver* Abram E. Althouse* Ira L. Henly*
1959 1960 1961
Richard E. Kreider* Henry H. Leid* G. Wayne Heberlig*
1962 1963 1964
Jacob W. Rupp* Martin M. Grothe* Chester E. Althouse*
1965 1966 1967
Blaine F. Fabian* John S. Talbot* Carl C. Owens*
1968 1969 1970
Charles G. Rollin* George P. Meissner Richard Stewart
1971 1972 1973
Wayne A. Reber, Jr.* Harry E. Lorah* Russell S. Shirker
1974 1975 1976
Charles W. Steffy* Charles H. Smith* Denton L. Borry
1977 1978 1979
Donald Nissley, Jr. Elvin E. Heck William F. Rohrbach*
1980 1981 1982
Clarence J. Echternacht* Thomas R. Kilhefner William D. Coldren, Jr.
1983 1984 1985
Harry S. McQuate William J. Lausch Dennis L. Clarke
1986 1987 1988
Dale M. Garman William L. Snyder Gordon C. Diefenderfer
1989 1990 1991
Michael H. Leid David D. Ratzel Robert L. Fackler
1992 1993 1994
W. Randall Kegerise David K. Strauss Wm. Larry Bensing*
1995 1996 1997
Roy L. Deamer William P. Ulrich Raymond P. Greiner
1998 1999 2000
Stanford F. Cox* Clarence J. Cox Robert S. Conway
2001 2002 2003
Jon D. Higginbotham Allen H. Martin* Terence N. Sherk
2004 2005 2006
Michael D. Wolfe Harold R. Long* David W. Lund
2007 2008 2009
Bradley L. Auker Norman A. Wangman John F. Harley
2010 2011 2012
Kevin L. Frymyer Douglas R. Otto James Decker White II
2013 2014 2015
Ray E. Weaver Luke A. Hample David Gallagher
2016
Jeffrey A. Yorty

Home | Officers | Past Masters | Committees | One Stone at a Time | Trestleboards | Education | Calendar | Contact Us | Membership